Ana Sayfa                                                                                                                                                                                       e - mail

ANTALYA'YA HAKKINDA

Akdeniz Üniversitesi, Antalya'dadır. Eski çağlardan beri, bir eğitim, bilim ve kültür merkezi olan Antalya, günümüzde de bu özelliğini Akdeniz Üniversitesi ile sürdürmektedir. İlkçağlarda “Pamphilia” adıyla tanınan Antalya bölgesi, aynı zamanda “Karain Mağarası” ile ilk insandan başlayarak, Pisidia, Likia, Yunan, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarına sahne olmuştur. Çağdaş Cumhuriyet'in ve Atatürk ilkelerinin yılmaz savunucusu olan Antalya kenti, on bin yıllık tarih ile bir kültür beldesi, güneşi, denizi ve doğası ile güzelliğin simgesidir.

600 bine yaklaşan kent nüfusu içinde Akdeniz Üniversitesi 13.541 öğrenciyle ağırlıklı bir yer tutmaktadır. Öğretim üyeleri ve öğrencileri ile Antalya halkıyla bir bütün oluşturan Üniversite, aynı zamanda onları, yerleşke içinde yer alan Sosyal Yaşam Alanı ve alışveriş merkezlerinde buluşturmaktadır.

NASIL ULAŞILIR?

Antalya İstanbul'a 724 km, Ankara'ya 540 km, İzmir'e 486 km mesafededir. Antalya'ya kara ve hava yoluyla ulaşmak mümkündür.

Antalya'ya ulaşmak için 1 saat uzaklıkta bulunan Burdur demiryolu bağlantısından da yararlanılabilir.

Antalya uluslararası bir havalimanına sahip olması nedeniyle, dünyanın önde gelen merkezleriyle sürekli ulaşım bağlantısı sağlamıştır.

Akdeniz Üniversitesi'nin idari birimleri ile eğitim-öğretim birimlerinin yer aldığı yerleşke, Kemer-Burdur çevre yolu üzerindedir. Günün her saatinde çok sayıda belediye ve halk otobüsleri, dolmuşlarla kent merkezinden yerleşkeye ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Yerleşke içerisinde ise; Üniversite personeli ve öğrencileri için sürekli sefer yapan servis araçları vardır.

LINKLER

http://www.antalya.gov.tr/index.php